بیمه مسئولیت پزشکان و پیرا پزشکان

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on email
بیمه مسئولیت پزشکان یکی از بیمه مسئولیت حرفه‌ ای است. در این بیمه نامه هر مسئولیتی که طبق قانون، پزشک در برابر بیماران خود دارد  به شرکت بیمه منتقل می‌شود و بیمه‌ گر در مواقع نیازتعهد می دهد پاسخگو باشد.
insurance liability doctor 918x378 918x377 - بیمه مسئولیت پزشکان و پیرا پزشکان

بیمه مسئولیت پزشکان یکی از بیمه مسئولیت حرفه‌ ای است. در این بیمه نامه هر مسئولیتی که طبق قانون، پزشک در برابر بیماران خود دارد  به شرکت بیمه منتقل می‌شود و بیمه‌ گر در مواقع نیازتعهد می دهد پاسخگو باشد.

موردهایی مانند خبط ها و خطاهای پزشکی جزو پوشش‌های این بیمه قرار می‌گیرند. بیمه مسئولیت پزشکان مطابق بیمه‌ نامه مسئولیت پزشک را در قبال بیمار به عهده خواهد گرفت.

 

پوشش های بیمه و خسارت ها

غرامت فوت

در صورت فوت بیمار به علت خطا و اشتباه پزشک یا پیراپزشک، بازماندگان او حق دریافت غرامت دارند. مبلغ این غرامت معادل مبلغ دیه در ماه‌های عادی و ماه‌های حرام است.

غرامت نقص عضو

اگر اشتباه و خطا پزشک یا پیراپزشک منجر به نقص عضو بیمار شود، بیمه وظیفه  پرداخت خسارت به بیمار را دارد. سقف تعهد این خسارت توسط پزشک بیمه‌گزار تعیین می‌شود و بیمه مسئولیت پزشکان تا سقف تعیین شده را پرداخت می‌کند.

مسئولیت پزشکان

نکات مهم درباره بیمه مسئولیت پزشکان که باید دانست!

• درصورتی‌ که پزشک محکوم به پرداخت دیه شود، بیمه‌گر موظف به پرداخت معادل ریالی ارزان‌ ترین دیه در قانون است.

• اگر از نظر بیمه‌گر خسارت وارد شده به بیمارمعلوم باشد و پوشش‌های بیمه مسئولیت پزشکان شامل خسارت وارده باشد. بیمه‌گر می‌تواند قبل از رأی دادگاه خسارت بیمار زیان‌ دیده را پرداخت کند.

• ادعای خسارت وارد شده به بیمار تا سه سال پس از تاریخ انقضا بیمه‌ نامه اعتبار دارد. به طور مثال بیماری امروز توسط پزشکی مداوا می‌شود؛ اگر تا سه سال بعد از تاریخ انقضای بیمه‌ نامه ثابت شود که پزشک خسارت به بیمار وارد کرده است، پزشک می‌تواند از بیمه خود استفاده کند.

• مدت قرارداد بیمه مسئولیت پزشکان یک سال و پس از آن میتوانند تمدید کنند.

 

مسئولیت پزشکان

راه های خریداری این بیمه

برای خرید بیمه مسئولیت پزشکان می‌توان به یکی از شعبه های نمایندگی‌های بیمه مورد نظر خود مراجعه کرد.  فرمی درباره بیمه مسئولیت پزشکان در اختیار شما قرار می‌دهند. تقاضا کننده حتما باید پروانه نظام پزشکی خود را به نماینده بیمه ارائه کند. اطلاعاتی مانند: تخصص، سقف پوشش درخواستی برای بیمه و… را وارد کند. نماینده بیمه با استفاده از اطلاعات وارد شده در فرم، حق بیمه فرد را محاسبه می‌کند.

روش دیگر می‌تواند خرید آنلاین بیمه مسئولیت پزشکان باشد.  می‌توان به وب سایت خرید آنلان بیمه رفته و  با ورود اطلاعاتی ساده، شرایط و قیمت شرکت‌های مختلف را با یکدیگر مقایسه کرد.

در هر ساعت از شبانه‌ روز و  در هر مکان می‌توانید بیمه مورد نظرتان را از طریق  آنلاین خریداری کنید.

دنیا مورخ

دنیا مورخ

مطالب مرتبط :

ارسال نظر :

mood_bad
  • هیچ نظری ثبت نشده است.
  • chat
    یک نظر ارسال کنید

    عضویت در خبرنامه بیمی تیک

    در خبرنامه بیمی تیک عضو شوید و در سریع ترین زمان، جدیدترین اطلاعات بیمه ای را دریافت کنید.