رضایتمندی مشتریان

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on email
به مشتریان خود احساس رضایت و اعتماد بدهید در اینجا می‌خواهم مفهومی را مطرح کنم که تا حدودی به چیزی که می‌خواهم بگویم نزدیک است. مفهوم "پاتوق"!
Insurance  1024x683 - رضایتمندی مشتریان

به مشتریان خود احساس رضایت و اعتماد بدهید

در اینجا می‌خواهم مفهومی را مطرح کنم که تا حدودی به چیزی که می‌خواهم بگویم نزدیک است. مفهوم “پاتوق”!

تعریف کلمه‌ی “پاتوق” در فرهنگ لغت اینطور گفته شده است:

“محلی که عده‌ای همیشه در آنجا گرد هم می‌آیند.” کمی به این مفهوم فکر کنید؛ چه چیزهایی باعث می‌شود که مکان‌ها، فضاهای و جاهایی برای شما به پاتوق بدل شوند؟ چه چیزهایی باعث می‌شود که شما بخواهید پاتوق خود را با دیگران به اشتراک بگذارید؟

مسلماً احساس صمیمت اولین اصل است. وقتی شما در جایی احساس راحتی کنید و برخورد پرسنل با شما صمیمی و دوستانه باشد شما به آن مکان احساس تعلق می‌کنید و رفته رفته آن فضا به بخشی از زندگی روزمره شما تبدیل می‌شود.

رفتن به این فضا برای شما تبدیل به عادت می‌شود و نیازی را در وجود شما بیدار می‌کند. از آن مهم‌تر، انسان‌ها عموماً دوست دارند حسِ خوبِ بودن در یک فضا را با دیگران به اشتراک بگذارند، دوستان و آشناهایشان را هم در لذت استفاده از پاتوق خود شریک کنند.

شما نیز برای اینکه کسب‌وکار خود را به یک برند تبدیل کنید باید بتوانید حسی از تعلق خاطر به مشتریان خود هدیه بدهید.

کار سختی نیست، به مشتری خود احترام بگذارید و در عین حال، صمیمی باشید. هنر تبلیغات پیامکی خوب مانند هنر برقرار کردن یک ارتباط اجتماعی موثر است. وقتی شما برای مشتری یک شأن انسانی قائل باشید، به او احترام بگذارید و نشان دهید که بابت وفاداری به شما پاداش می‌گیرد، متقابلاً او هم از خرید کردن از شما حس خوبی دارد. این یک حس کاملاً طبیعی است. همه‌‌ی آدم‌ها از اینکه مورد احترام واقع شوند لذت می‌برند و این حس را دوست دارند.

برای من به شخصه تا به حال، هزاران بار پیش آمده است کالایی را از جایی گران تر و یا مسیری دورتر را انتخاب کرده‌ام. فقط به این دلیل که فروشنده خوش اخلاقی داشت، نام مرا صدا می‌زد و از حرف زدن با او احساس خوبی داشتم. تمام پیامک‌های شما و محتواهایی که برای مشتریان خود تولید می‌کنید مابه‌ازای آنلاینِ همین ارتباطات هستند.

پس از ارسال پیامک‌های خشک و بی‌احساس به شدت پرهیز کنید و به این پیشنهادات کوچک و دوست‌داشتنی دقت کنید:

در روز تولد مشتریان خود به آنها یک هدیه کوچک بدهید؛ بدون اینکه او را ملزم کنید که حتماً خریدی انجام بدهد تا هدیه‌اش را دریافت کند.

اگر استفاده از محصولات شما قبل از مصرف نیاز به آموزش دارد یک کمپین بازاریابی راه بیندازید و در آن، آموزش بدهید که چگونه باید از آن ابزار استفاده کرد.

اولین کسانی که باید از به‌روزرسانی‌های مهم محصولات شما، پیشنهادات ویژه و اطلاعیه‌های منحصر به فرد شما باخبر شوند مشتریان دائم شما هستند.

هرازگاهی از طریق سامانه پیامکی خود از مشترکین خود نظرسنجی کنید و با دقت این نظرسنجی‌ها را تحلیل کنید. از طریق این نظرسنجی‌هاست که شما می‌توانید نیازهای کاربرانتان را شناسایی کنید و میزان رضایت نسبی آنها را بسنجید. در نتیجه به تحلیل دقیقی از مسیر کسب‌وکار خود دست پیدا می‌کنید و به تدریج نواقص خود را برطرف می‌کنید.

دنیا مورخ

دنیا مورخ

مطالب مرتبط :

ارسال نظر :

mood_bad
  • هیچ نظری ثبت نشده است.
  • chat
    یک نظر ارسال کنید

    عضویت در خبرنامه بیمی تیک

    در خبرنامه بیمی تیک عضو شوید و در سریع ترین زمان، جدیدترین اطلاعات بیمه ای را دریافت کنید.